ESTIMATING FINANCIAL SUPPORT OF REGIONAL PROGRAMS OF SOCIAL ECONOMIC DEVELOPMENT
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.12.29-37Ключові слова:
соціально-економічний регіональний розвиток, програми екології, соціальні програми, валовий регіональний внутрішній продукт, коефіцієнт кореляції ПірсонаАнотація
У даній статті представлено аналіз досвіду фінансової підтримки регіональних програм соціально-економічного розвитку та напрямків використання внутрішніх та зовнішніх ресурсів району. Динамічний і збалансований розвиток регіонів є одним з найважливіших питань для подальшого налагодження маркетингових відносин та соціальних перетворень в Україні. Мета полягає в оцінці фінансової підтримки затверджених регіональних програм та запуску обсягу їх фінансування. Оцінка соціально-економічної ситуації в Івано-Франківській області з урахуванням загальнодержавних тенденцій дозволяє стверджувати, що економічне зростання залежить від обсягів та джерел, які надає держава. Щоб визначити тісний зв’язок між сумою фінансування програм та валовим внутрішнім продуктом, коефіцієнт кореляції розраховували за Піерсоном. Доведено, що обсяг фінансування регіональних програм соціально-економічного розвитку впливає на темпи зростання валового внутрішнього продукту. Протягом періоду дослідження активізується діяльність органів регіональної влади щодо прийняття та фінансування цільових регіональних програм. Визначено, що динамічна активність регіональної громади та її територіальних одиниць щодо реалізації з точки зору визначених стратегічних пріоритетів програм соціально-економічного розвитку сприятиме зменшенню диспропорцій та відмінностей у розвитку територіальних одиниць регіону, а також позитивно впливає. зростання валового внутрішнього продукту, що забезпечує стабільне зростання соціального забезпечення.
Посилання
2. Ivano-Frankivsk Regional Council (2015-2018). The Program of Economic and Social Development of Ivano-Frankivsk Region (2015-2016). Web. <http://www.orada.if.ua/index.php?id=122>.
3. Novikovа, O. F., Amosha, O. I., and L. V. Shaulska. Managing Human and Social Development in the Regions of Ukraine. Donetsk: National Academy of Sciences of Ukraine, Institute of Industrial Economics, 2010. Print.
4. Danilishin, B. M. The Strategic Potential of the Productive Capacity in the Ukrainian Regions. Kyiv: Council of Productive Capacity of Ukraine National Academy of Science of Ukraine, 2009. Print.
5. Udovenko, K. V. “Council Program Institute: Organizational, Legal and Administrative Principles of Formation, Development and Functional Implementation.” Derzhava i pravo (State and Law) 38 (2010): 354-360. Print.
6. Makarova, O. V. Government Social Programs: Theoretical Aspects, Methodology Development and Evaluation. Kyiv: Lira-K, 2009. Print.
7. Die Zeit – das Lexikon. Enzyklopadie. Mit dem Besten aus der Zeit (in 20 Bänden). Hamburg: Zeitverl. Bucerius, 2005. Print.
8. Kamerschen, D., McKenzie, R., & C.Nardinelli. Ekonomia (Trans. from Eng.). Gdańsk: Solidarność, 1991. Print.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).