ВАЖЛИВІСТЬ БРЕНДИНГУ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА СТВОРЕННЯ СПОЖИВЧОЇ ЛОЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.20.150-159Ключові слова:
бренд, брендинг, імідж, конкурентні переваги, споживча лояльність, конкурентоспроможністьАнотація
Стаття досліджує важливість брендингу для підприємств у сучасному бізнес-середовищі та його вплив на створення споживчої лояльності. Визначено походження та еволюцію терміну "бренд" у науковій літературі, наголошуючи на зростаючому значенні брендів для підприємств у контексті конкурентної боротьби. На етапі дослідження важливості брендингу для підприємств та його впливу на створення споживчої лояльності використовувалися різні методи, включаючи аналіз літературних джерел та статистики для отримання глибшого розуміння теми. Впроваджено нове визначення бренду, розглядаючи його як ресурс для впливу на споживачів та підвищення конкурентоспроможності підприємства. Підкреслено, що бренди не лише формуються на виробництві, але і створюються в уяві споживачів, будуючи емоційний зв'язок між функціональністю та сприйняттям продукту. Головною метою брендингу є створення образу бренда, який відповідає потребам цільової аудиторії та виділяється серед подібних товарів. Наголошено про важливість лояльності споживачів і лояльності до бренду як ключових факторів у розвитку та збереженні бізнесу в сучасному світі. Розглянуто відмінність між цими поняттями та пояснено, що лояльність до бренду ґрунтується на сприйнятті споживачами бренду як цілісного образу, який включає не лише рекламу та ціну, але й репутацію та взаємодію з компанією. Вказано на важливість розвитку лояльності споживачів та лояльності до бренду через ефективну стратегію брендингу, включаючи сегментацію ринку, управління асортиментом, інформування споживачів, програми лояльності та формування позиції бренда на ринку. Зазначено, що успішний бренд вимагає постійної уваги та зусиль, які охоплюють як зовнішній імідж, так і культуру підприємства. Ефективний брендинг на підприємстві може призвести до численних конкурентних переваг, таких як зменшення рекламних витрат завдяки визнання бренда, здійснення ціноутворення на більш високому рівні для товарів або послуг, підвищення корпоративного іміджу та спрощення введення нових товарів на ринок. Підтримка сильного бренду сприяє привертанню та утриманню талановитого персоналу, що сприяє високій якості виробництва та обслуговування. Ефективний брендинг не лише робить компанію помітною, а й служить ключовим фактором у підвищенні її конкурентоспроможності, розширенні ринкових можливостей та підвищенні рівня довіри споживачів. Результати дослідження можуть мати практичне застосування, допомагаючи підприємствам розробляти та впроваджувати ефективні стратегії брендингу для зміцнення лояльності споживачів та підвищення їхньої конкурентоспроможності.
Посилання
Haubl, G., and T. Elrod. “The Impact of Congruity between Brand Name and Country of Production on Consumers Product Quality Judgments.” International Journal of Research in Marketing, vol. 16, no. 3, 1999, pp. 199-215.
Kalina, Yu. “How to create a strong brand.” Rocketmen, rocketmen.com.ua/ua/article/kak_sozdat_silnyi_brend. Аccessed January 10, 2024.
Balabanova, L.V., and V.V. Khod. Marketing Management of Enterprise Competitiveness: A Strategic Approach [Monograph]. Donetsk, DonDUET named after M. Tugan-Baranovsky, 2006.
“Creating a brand.” Brandmark, brandmark.com.ua/index_uk.php?p=2. Аccessed January 10, 2024.
Chukurna, O.P. “Brand Positioning Strategy on the Basis of Quality Perception: Different Markets B2B and B2C.” Economics: Realities of Time, no. 1 (29), 2017, pp. 134-142.
Sheremeta, P. “Total Marketing in the Economy of Impressions.” Kyiv-Mohyla Business Studio, no.1, 2002, pp. 18-27.
“What is a loyalty program and how to use it?” Tranzzo, tranzzo.com/uk-ua/blog/shcho-take-prohrama-loialnosti-ta-yak-yii-vykorystovuvaty. Аccessed January 11, 2024.
Hryhorchuk, T.V. “Branding.” google, sites.google.com/site/brendingsoccult/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0. Аccessed January 10, 2024.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).