РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В УЧНІВ 1 КЛАСУ ЗАСОБОМ НАВЧАЛЬНОЇ ГРИ

Автор(и)

  • Марія Івасюк магістр, вчитель Микуличинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Івано-Франківської області, (м. Івано-Франківськ, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15330/msuc.2020.23.133-137

Ключові слова:

учень початкової школи, освітній процес, комунікативна компетентність, мовна компетенція, навчальна гра

Анотація

У статті розглянуто проблему особливостей формування комунікативної компетентності учнів першого класу за допомогою навчальної гри. Експериментально досліджено початковий рівень сформованості комунікативних навичок і умінь школярів.
Визначено різницю між поняттями «комунікативна компетентність» і «мовна компетенція». Проаналізовано особливості та визначено основні способи використання гри в освітньому процесі з метою формування комунікативної компетентності учнів початкової школи.
З’ясовано вплив навчальних ігор на рівень сформованості комунікативної компетентності. Доведено, що комунікативна компетентність впливає не тільки на оволодіння необхідною кількістю мовних і мовленнєвих знань, але й на процес формування у молодших школярів умінь практичного використання мови в процесі мовленнєвої діяльності та відображає рівень їх майстерності у спілкуванні з іншими людьми і здатність обирати стратегію спілкування та застосовувати комплекс відповідних умінь. Процес формування комунікативної компетентності учнів першого класу
передбачає оволодіння уміннями і навичками користування засобами вербального і невербального мовлення; розвиток діалогічного і монологічного мовлення; оволодіння культурою усного і писемного мовлення та розвиток умінь орієнтуватися у різноманітних комунікативних ситуаціях.
Встановлено, що навчальні ігри за рахунок багаторазового сприйняття й відтворення матеріалу забезпечують міцне запам’ятовування лексичних одиниць і граматичних структур та впливають на мотивоване перенесення й вживання в нових ігрових ситуаціях. Саме у грі молодший школяр здобуває основні навички та уміння спілкування, у нього формуються якості, необхідні для встановлення контакту з однолітками.
Визначено педагогічні вимоги до використання дидактичних ігор на ранкових зустрічах і уроках в початковій школі. Зокрема, з’ясовано, що ігри повинні відповідати віковим, індивідуальним особливостям і освітнім, зокрема, мовним можливостям; форма і зміст гри повинні бути обґрунтовані педагогічно й дидактично; обов’язкове залучення якомога більше дітей до участі в грі та використання ігор з метою розвитку всіх видів мовленнєвої діяльності.
У статті описано власний педагогічний досвід та подані методичні рекомендації щодо використання навчальних ігор в освітньому процесі початкової школи.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-24

Як цитувати

Івасюк, М. . (2020). РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В УЧНІВ 1 КЛАСУ ЗАСОБОМ НАВЧАЛЬНОЇ ГРИ. Гірська школа Українських Карпат, (23), 133–137. https://doi.org/10.15330/msuc.2020.23.133-137

Номер

Розділ

ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ГІРСЬКИХ РЕГІОНІВ