ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ПОСТПАНДЕМІЇ У ВИМІРІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Автор(и)

  • Наталія Мельник доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри іноземної філології факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, Національний авіаційний університет (м. Київ, Україна)
  • Інна Рогальська-Яблонська доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи, Миколаївський національний університет імені В. Сухомлинського (м. Миколаїв, Україна)

Анотація

статті представлено аналітичний огляд наукових досліджень українських та європейських науковців із проблеми трансформації вищої освіти в період пандемії та після її завершення. Автори виокремили основні напрями досліджень, здійснили їх аналіз. Здійснений аналітичний огляд проблем трансформації вищої освіти в українському та європейському вимірах у період пандемії та постпандемії дають змогу виокремити такі основні напрями: увага українських дослідників зосереджена на моніторингу та визначенні викликів, бар’єрів, труднощів, що виникають в умовах пандемії та по її завершенню, а також частина досліджень – на соціально-емоційному стану студентів та викладачів; натомість європейці працюють над розв’язанням низки проблем: психологічні проблеми студентів та викладачів під час карантину; якості вищої освіти в умовах соціального дистанціювання; особливості організації освітнього процесу в умовах дистанційної освіти та вдосконалення форм налагодження взаємодії студентів та викладачів з метою забезпечення такого ж якісного освітнього процесу; проблеми діагностики позитивних та негативних наслідків пандемії та вимушеного соціального дистанціювання, спричиненого цією пандемією. Основними викликами для українських закладів вищої освіти на початку пандемії стали: методична готовність викладачів до здійснення дистанційного навчання; для європейської університетської освіти це були такі: пошук удосконалення форм дистанційної освіти та забезпечення її якості. Здійснене дослідження дає можливість українським науковцям, що працюють над проблемами подолання викликів, пов’язаних із соціальним дистанціюванням та втратою соціально-емоційного аспекту освітнього процесу, вибудувати вектор подальших напрямів та механізмів оптимізації організації вищої освіти в період після пандемії з урахуванням уже здійснених у європейських країнах досліджень та досвіду, отриманого за результатами таких досліджень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-10-26

Як цитувати

Мельник, Н. ., & Рогальська-Яблонська, І. . (2021). ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД ПОСТПАНДЕМІЇ У ВИМІРІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. Гірська школа Українських Карпат, (25), 15–20. вилучено із https://journals.pnu.edu.ua/index.php/msuc/article/view/5790

Номер

Розділ

ТЕОРЕТИКО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ