Вказівки для авторів

У журналі публікуються статті, присвячені дослідженню дитячої літератури як художньо-естетичного і соціокультурного феномену; аналізу адресованих юним читачам текстів і контекстів їх функціонування з урахуванням міждисциплінарних перспектив; дитячій книзі як продукту видавничої діяльності. 

  1. В журналі публікуються наукові статті українською та англійською мовами, які містять наукову новизну та раніше не публікувались (і не подані на розгляд інших видань). Рекомендований обсяг статті – 4000 – 7000 слів, рецензії на книги – до 3 000 слів.
  2. Статті оформляються у форматі А4 (текстовий редактор Microsoft Word). Шрифт – Times New Roman, кегль (розмір) – 14, міжрядковий інтервал – 1,0, абзацний відступ – 1 см. Поля згідно шаблонів, в якому обов’язково треба надсилати статтю чи рецензію (CLID- Шаблон (Ukr) чи CLID-Forma (Eng)).

У верхньому лівому куті – УДК та DOI,

 Нижче – через один інтервал – назва публікації (великими жирними літерами по центру, кегль – 14) українською мовою та англійською мовою (для статей українською), англійською та українською (для статей англійською)

Нижче – через один інтервал – ім’я та прізвище автора (авторів) (кегль – 14).

Нижче – через один інтервал – матеріал статті за поданою структурою:

– анотація англійською мовою (кегль – 12) не менше, ніж 1800 знаків!;

– ключові слова англійською мовою (кегль – 12);

– структурні елементи статті залежать від типу поданої статті (кегль – 14).

 

Теоретичні та дослідницькі статті: Вступ. Теоретична основа / огляд літератури. Мета дослідження, методологія та дані. Результати і обговорення. Висновки.

Оглядові статті: Вступ. Огляд та аналіз текстів чи книг для дітей. Обговорення та узагальнення основних положень. Висновки.

Рецензії на книги, присвячені науковому дослідженню дитячої літератури:  Анотація (250 слів). Вступ. Основна частина. Висновок.

 

 - після основного тексту статті через один інтервал – наводиться список використаних джерел та References для статей, поданих українською мовою або тільки References для статей, поданих англійською мовою (кегль – 12);
- нижче – через один інтервал – ім’я та прізвище автора (авторів), науковий ступінь, учене звання, посада, повна назва установи, місто, країна (англійською мовою);
- ORCID ID
- E-mail авторів

- нижче – через один інтервал – ім’я та прізвище автора (авторів), науковий ступінь, учене звання, посада, повна назва установи, місто, країна (українською мовою);

 - нижче – через один інтервал:
- Прізвище та ім’я автора,  назва статті (українською мовою);
- анотація (українською мовою);
- ключові слова (українською мовою).

 

  1. Цитування оформлюється за допомогою внутрішньотекстового посилання в круглих дужках, в яких вказується прізвище автора або авторів (в порядку їх переліку у фактичній публікації), далі через кому рік видання джерела; номери сторінок або абзаців для прямого цитування і для перефразування, де це доречно. Наприклад: (Марченко, 2014, с. 13); … як зауважує Марченко (2014, c. 14); (Гант, 2017, сс. 111 – 112); (Качак, 2024); якщо більше авторів – (Тейлор та ін., 2018). 
  2. Список джерел та References подається в алфавітному порядку та оформляється відповідно до вимог міжнародного бібліографічного стандарту APA (According to the seventh edition (2020)). У списку використаних джерел згідно вимог APA автор рукопису повинен вказати автора, рік, назву та джерело цитованої роботи в алфавітному порядку. Якщо посилання не цитується в тексті, його не слід включати до списку джерел. Якщо джерело має DOI (digital object identifier) чи онлайн-доступ, слід вказати DOI у форматі, наприклад, https://doi.org/10.32782/2522-4077-2024-209-23  чи URL-адресу.
  3. Стаття супроводжується анотацією англійською та українською мовами обсягом не менш як 1800 знаків. Анотація має бути лаконічною та змістовною, давати чітке та об’єктивне уявлення про основну суть статті. Вона не може містити результатів, що не представлені та не обґрунтовані в основному тексті статті. В анотації має бути зазначена мета статті, коротко описаний авторський внесок у вирішення досліджуваної наукової проблеми, визначена наукова новизна та практичне значення одержаних результатів, наведені основні висновки проведеного дослідження.
  4. Назва і номер рисунка вказується під ним (курсивом по центру). Назва таблиці – над таблицею (курсивом по центру). Після рисунку та таблиці слід зазначити джерело.
    Ілюстративний матеріал (графіки, діаграми, рисунки і таблиці) слід виконувати в доступних для подальшого редагування програмах: таблиці – у редакторі Microsoft Word; діаграми – у редакторі Microsoft Excel або Microsoft Graph; рисунки – у вигляді організаційних діаграм за допомогою панелі малювання редактора Microsoft Word.
  5. Оформлені відповідно до вимог статті слід завантажувати на сайт журналу та надсилати на електронну адресу tetiana.kachak@pnu.edu.ua з темою листа: “Children's literature:  interdisciplinary discourse”, прізвище та ім’я автора.

Деякі приклади оформлення списку джерел та References

Один автор   

Автор, А.  

Author, A.

Два автори 

Автор, A., & Автор, B.

Author, A. , & Author, B.

Більше трьох авторів (до 20 називають усіх) 

Автор, A., Автор, B., Автор, C , Автор, D., & Автор, E.

Author, A., Author, B. , Author, C. , Author, D., & Author, E.