ДОПИТ ПІДПІЛЬНОГО ЄПИСКОПА ГРИГОРІЯ БАЛАГУРАКА РАДЯНСЬКИМИ СПЕЦСЛУЖБАМИ. Ч. 1

Автор(и)

  • Оксана Сірецька, Олег Єгрешій

DOI:

https://doi.org/10.15330/gal.35.163-178

Анотація

У статті автори розкривають матеріали кримінальної справи єпископа підпільної Української Греко-Католицької Церкви Григорія Балагурака, які були заведені на нього радянськими спецслужбами у 1949 р. Нині ця справа (№ 7498 П) зберігається у Державному архіві Івано-Франківської області (фонд Р-2157). У статті посталено за мету висвітлити лише уривок кримінальної справи, заведеної на владику Г.Балагурака, де зображається протокол допиту священнослужителя. Автори цих рядків при перекладі з російської мови на українську намагалися максимально зберегти автентику документу.

Збережено також автентичність мови слідства, акцентовано на найбільш промовистих мате- ріалах допиту священнослужителя. Радянські спецоргани намагалися розвідати інформацію про підпіль- них отців УГКЦ, які залишилися на свободі, з’ясувати їхні імена та місця проживання. Особливий інте- рес представляє анкета єпископа Григорія Балагурака, поміщена також у кримінальній справі. У ній міститься цінна пізнавальна інформація про місце народження, адресу, національність, громадянство, освіту, професію і спеціальність, склад сім’ї, соціальне походження арештованого.

Ключові слова: Матеріали кримінальної справи, єпископ, Григорій Балагурак, підпільна Укра- їнська Греко-Католицька Церква, радянські спецоргани.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-28