Місце Кримінально-Правової Політики В Політико-Правовій Системі
DOI:
https://doi.org/10.15330/apiclu.50.38-48Ключові слова:
політика в сфері протидії злочинності, кримінально-правова політика, політико-правова система.Анотація
У статті автор зазначає, що політика в сфері протидії злочинності, а як і всі її складові, являється родовим поняттям до більш загального поняття «державна політика». Тому дослідження поняття «кримінально-правова політика» доцільно поєднувати із розумінням «політики» взагалі та «політики в сфері протидії злочинності» зокрема.
Політика виступає важливою складовою функціонування держави. У зв’язку з цим літературі раз у раз зустрічаються терміни, що недвозначно вказують на тісний зв’язок між правом і політикою, між суб’єктами правового і політичного впливу. Проблеми різних галузей права все частіше починають розглядатися як з правової, так і з політичної точки зору.
Варто зазначити, що законотворча діяльність є проявом державної влади. Закони - це не що інше, як спосіб, яким та або інша політична лінія втілюється в життя. Норми права, так як і їх судове застосування та інтерпретація, визначають формальну базу політичної діяльності, одночасно встановлюючи важливий засіб для підзвітності та підконтрольності державних органів і обмежень їх діяльності.
Встановлено, що кримінально-правова політика на підставі загальної політики в сфері протидії злочинності розробляє стратегію і тактику, формулює основні завдання та напрямки кримінально-правового впливу на злочинність та злочинців. Державний вплив на конкретніші об’єкти і явища з боку суб’єктів та інститутів політики в сфері протидії злочинності у рамках кримінально-право-