Становлення Інформаційно-Комунікаційної Функції Кримінально-Правової Політики

Автор(и)

  • І.В. Козич

DOI:

https://doi.org/10.15330/apiclu.51.127-136

Ключові слова:

політика в сфері протидії злочинності, кримінально-правова політика, інформаційне суспільство, інформаційно-комунікаційна функція, інформаційна безпека.

Анотація

У статті автор зазначає, що перехід України (особливо в сучасних умовах «інформаційної війни») до інформаційного суспільства, розвиток і домінування інформаційної сфери висувають на передній план необхідність формування якісної державної інформаційної політики, яка могла б консолідувати суспільство і в перспективі забезпечити досягнення належного рівня соціально-економічного розвитку країни.

Найважливішим фактором інформаційного суспільства є високий професіоналізм і відповідальність учасників інформаційного обміну (насамперед, засобів масової інформації та органів влади) та забезпечення рівних прав для всіх його суб’єктів.

Настільки важлива роль інформації в житті людства, а отже, і інститутів, що цією інформацією володіють і її транслюють, поставила питання про більш широке, ніж у повсякденному житті, застосування інформаційних технологій, а саме - на державному рівні, у внутрішній і зовнішній політиці держави. Період становлення законодавчого забезпечення інформаційно-комунікаційної функції кримінально-правової політики (до 2001 року) характеризувався незадовільною діяльністю органів виконавчої влади щодо формування убезпеченого (в т.ч. кримінально-правовими засобами) інформаційного суспільства.

Виходячи з наведеного, поальший розвиток державної інформаційної політики повинен здійснюватися з врахуванням минулого (навіть негативного) досвіду та із обов’язковим залученням досягнень та засобів сучасної кримінально-правової політики України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-08-06