РОЗРАХУНКИ З ОПЛАТИ ПРАЦІ З ОРГАНАМИ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Автор(и)

  • І.Є. Галущак ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, Міністерство освіти і науки України, кафедра обліку і аудиту, вул. Шевченка, 54, м. Івано-Франківськ, 76000

DOI:

https://doi.org/10.15330/apred.2.15.46-52

Ключові слова:

заробітна плата, органи соціального страхування, звітність підприємства, розрахунки з оплати праці

Анотація

Метою даної статті є розглянути загальні правила та тенденції правового регулювання здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування у звітності підприємства; особливості відображення розрахунків за виплатами працівникам у звітності підприємства; окреслити основні напрямки вдосконалення здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування.
У статті розглянуто особливості здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування у звітності підприємства. Зазначено проблеми, які виникають при веденні обліку праці, нарахуванні та виплати заробітної плати. Окреслено основні напрямки вдосконалення при здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування. Наведено відображення розрахунків за виплатами працівникам у звітності підприємства. Здійснено відображення у фінансовій звітності стану розрахунків по операціях з оплати праці. Дані про розрахунки за виплатами працівникам відображаються у фінансовій, статистичній, податковій та спеціальній звітності. Досліджено законодавчо-нормативне регулювання обліку та аналізу оплати праці і розрахунків з органами соціального страхування. Основним документом, який визначає економічні та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами та сфери державного і договірного регулювання оплати праці є Закон України “Про оплату праці”. Він спрямований на забезпечення відтворювальної та стимулюючої функцій заробітної плати. Визначено, що основними формами оплати праці є відрядна та погодинна, а системи соціального страхування поділяються на добровільне та обов’язкове соціальне страхування.

Посилання

1. Financial accounting: a textbook for students of the specialty "Accounting and Auditing" of higher education, ed. F.F. Butynets, 7th ed., PE “Ruta”, 2012.
2. Vedernikov, M.D. Market mechanism for regulating of remuneration ol labor of works (problems of theory and practice): monograph, Eureka Ltd., 2001.
3. Grabova, N.M. Accounting Theory, ed. M.V. Kuzhelnyi, 6th edition, ASKK, 2016.
4. Grinova, V.M., Shulga, G.Yu. Labor economics and social-labor relations, Knowledge, 2010.
5. Kolot, A.M. Remuneration of labor at the enterprise: organization and improvement, Firm “Labor”, 2017.
6. Kishchenko, K.I. “Improving the organizational and economic mechanism of wage management.” Ukraine: aspects of work, no. 6, 2017, pp. 9-16.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-04

Номер

Розділ

Дослідження розвитку вітчизняного підприємництва