КОНЦЕПТУАЛЬНІ АСПЕКТИ БІЗНЕС-АНАЛІТИКИ ЯК ОСНОВИ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ БАНКІВ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.15.95-105Ключові слова:
аналітика, банківська сфера, банки, фінансова стійкість, зарубіжний досвідАнотація
У статі досліджено концептуальні основи аналітики у банківській сфері, що сприяє зміцненню фінансової стійкості установ у сучасному мінливому та динамічному бізнес-середовищі. Здійснено оцінку вітчизняного банківського сектору. Виявлено, що у 2018 р. політична ситуація в країні не мала значного впливу на роботу банківського сектору: депозити населення та бізнесу не знизилися, банки залишаються ліквідними та безперебійно здійснюють усі платежі. Це свідчить про відновлення довіри клієнтів до банківської системи.
Визначено переваги використання банками аналітики у процесі здійснення своєї діяльності. Виявлено п'ять областей, в яких банки можуть підвищити прибутковість та зміцнити свою фінансову стійкість за умов використання бізнес-аналітики. Встановлено, що аналіз фокусується на розумінні того, що сталося, в той час як бізнес-аналітика концентрується на тому, чому це сталося, а також на тому, що буде далі. Бізнес-аналітика розпізнає закономірності в даних і на основі цих даних допомагає прогнозувати майбутнє.
Вивчено зарубіжну літературу щодо трактування терміну “аналітика”. За результатами проведеного дослідження сформовано авторське бачення термінів “аналітика” та “бізнес-аналітика”, що дасть змогу застосувати емпіричний підхід у проведенні наступних наукових досліджень з метою вирішення окресленої проблематики.
Досліджено, що в Україні в банківській та інших сферах вже існують вакансії аналітика (бізнес-аналітика), до якого ставляться наступні вимоги: навики роботи з програмним забезпеченням; вміння застосовувати аналіз, моделювання та здійснювати налаштування бізнес-процесів, опис і тестування бізнес-процесів; розгляд звернень користувачів та надання консультацій, формування звітів/претензій на періодичній основі або за запитом, і звичайно володіння англійською мовою.
Посилання
8. “Helping business accelerate their journey to cloud and become cognitive enterprises.” Ibm.com, www-935.ibm.com/services/multimedia/Analytics_The_real_world_use_of_big_data_in_Financial_services_Mai_2013.pdf. Accessed 1 Sept. 2019.
9. Spenser, P. Banking Analytics. The three-minute guide, Deloitte Global Services Limited, 2012, https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/global/Documents/Deloitte-Analytics/dttl-analytics-us-ba-bankinganalytics3minguide.pdf. Accessed 1 Sept. 2019.
10. “How can banks thrive in 2030?” Genpact, www.genpact.com/docs/default-source/resource-/analytics-in-
banking. Accessed 1 Sep. 2019.
11. Financial Stability Report. National Bank of Ukraine, December 2018, bank.gov.ua/doccatalog/document?id=83816603. Accessed 1 Oct. 2019.
12. Analytics. Cambridge dictionary ,dictionary.cambridge.org/dictionary/english/analytics. Accessed 1 Oct. 2019.
13. Analytics. Wikipedia, en.wikipedia.org/wiki/Analytics. Accessed 1 Oct. 2019.
14. Analytics. Wikipedia, uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0. Accessed 1 Oct. 2019.
15. Analytics. Techopedia, www.techopedia.com/definition/30296/analytics. Accessed 1 Oct. 2019.
16. Economic Encyclopedia, еd.S.V. Mochernyi, Academy Publishing Center, 2000.
17. Basrur, Dh. “Introducing Analytics: A Comprehensive Guide For Beginners.” Analytics training, analyticstraining.com/all-you-need-to-know-about-analytics/. Accessed 1 Sept. 2019. 18. Naveir,a C.F., Jacob, I., Rifai, Kh., Simon, P., and E. Windhagen “Smarter analytics for banks.” Mckinsey, www.mckinsey.com/industries/financial-services/our-insights/smarter-analytics-for-banks. Accessed 1 Sept. 2019.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).