СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ НЕБАНКІВСЬКОГО МІКРОКРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.15.105-112Ключові слова:
мікрокредит, небанківські установи, МФО компанії, платформи прямого кредитування, онлайн балансове кредитуванняАнотація
Мета дослідження – визначити проблеми та обґрунтувати шляхи розвитку сектору ринку небанківського мікрокредитування в Україні.
У роботі застосовано сукупність методів наукового пізнання, серед яких методи наукової абстракції та логіко-діалектичний (у дослідженні змісту мікрокредитування); статистичний та графічний аналіз – для аналізу, порівняння і наочного відображення статистичних даних (у процесі дослідження сучасних тенденцій національного ринку мікрокредитування) та емпіричні методи досліджень.
Уточнено сутнісні характеристики мікрокредитування та визначено його роль у споживчому кредитуванні. Виокремлено основні чинники, що негативно впливають на створення дієвого та якісного ринку небанківського мікрокредитування в Україні та запропоновано державні важелі щодо збільшення привабливості, прозорості та зниження ризиків ринку небанківського мікрокредитування. В свою чергу це позитивно впливатиме на розвиток економіки країни, соціальний добробут та приватну фінансову стабільність населення.
У роботі на тему “Сучасний стан та тенденції небанківського мікрокредитування в Україні” обґрунтовано основні напрями регулювання небанківського мікрокредитування у споживчому кредитуванні суб’єктів господарювання в умовах соціально-економічної нестабільності. Це дозволить сформувати сприятливе нормативно-правове та інституційне забезпечення ринку небанківського мікрокредитування.
Посилання
2. Yankov, O. O. “Small predators: what awaits the micro-credit sector in Ukraine.” Mind, mind.ua/publications/20185861-dribni-hizhaki-shcho-chekae-na-sektor-mikrokredituvannya-v-ukrayini. Accessed 1 Sept. 2019.
3. Malakhova, O. L. Credit Management. Methodical instructions for the study of discipline, TNEU, 2018.
4. “Results of activity of financial companies and legal entities (lessors) for the first half of 2019.” National Commission for State Regulation in the Market of Financial Services (Natcomfin Services), www.nfp.gov.ua / files / OgliadRinkiv / FK / FK_II% 20kv_2019.pdf. Accessed 1 Sept. 2019.
5. “Information on work with citizens' appeals on actions of credit unions and financial companies that until 19.11.2016 had the status of other credit institutions.” National Commission for State Regulation in the Market of Financial Services, nfp.gov.ua/en/Pro-skarhy-na-finansovi-ustanovy. Accessed 1 Sept. 2019.
6. “On Consumer Lending. Law of Ukraine of November, 15, 2016, No. 1734.” Verkhovna Rada of Ukraine, zakon.rada.gov.ua/laws/show/1734-19. Accessed 1 Sept. 2019.
7. “Regulation of credit institutions: the bill.” Uteka, uteka.ua/en/publication/news-14-novosti-zakonodatelstva-1-uregulirovanie-deyatelnosti-kreditnyx-uchrezhdenij-zakonoproekthttps : //uteka.ua/en/publication/news-14-novosti-zakonodatelstva-1-uregulirovanie-deyatelnosti-kreditnyx-uchrezhdenij-zakonoproekt. Accessed 1 Sept. 2019.
8. “On Protection of the Rights of Borrowers of Non-Bank Loans. Project of Law, No. 10434, 10.07.2019.” Verkhovna Rada of Ukraine, w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66190. Accessed 1 Sept. 2019.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).