КЛАСТЕРНА МОДЕЛЬ ФІНАНСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРУ КАРПАТСЬКОГО МАКРОРЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.14.25-31Ключові слова:
фінансовий кластер, аграрний сектор, інноваційний розвиток, кластерна модель, інвестиціїАнотація
В аграрному секторі нагальною залишається проблема технологічного переозброєння, наукового та фінансового забезпечення інноваційного розвитку. Обґрунтовано переваги використання кластерного фінансування інноваційного розвитку аграрного сектору. Аграрна галузь є найбільш перспективною для кластеризації з використанням кластерної моделі фінансування, адже практично кожна область Карпатського макрорегіону має унікальний аграрний потенціал, який при ефективному його використанні за допомогою кластеру, сприятиме розвитку всіх його учасників, зокрема і фінансового сектору та дозволить зменшити ризики при фінансуванні інновацій і відповідно кредитні ресурси стануть більш доступними. Зазначено, що в сучасних економічних умовах кластерна модель фінансування можлива на основі формування банківського кластеру, який виступає інструментом реалізації проектного фінансування на регіональному рівні. Перевагою банківського кластеру, який співробітничає з аграрним кластером або агрохолдингом є взаємовигідна співпраця з постійними клієнтами, а також сторони одержують стабільного і надійного партнера зі значними фінансовими потоками.
Розглянуто особливості формування фінансового кластеру та перелік можливих його учасників. Запропоновано перелік основних завдань щодо діяльності фінансових кластерів в аграрному секторі економіки.
Посилання
2. Alieksieiev, I., Mazur,A., and R. Zhelizniak. “The cluster tof ax incitement of innovative activity: formation and financing.” Finansovo-kredytna diialnist: problemy teorii i praktyky, vol. 1, no. 22, 2017, pp. 328-335.
3. Moldavan, L., and O. Shubravska. “Investment priorities in the field of development of agro-industrial production in Ukraine and the mechanisms of their realities.” Ekonomika Ukrainy, no. 4, 2015, pp. 78-87.
4. Aleinikova, O. “Foreign experience of state regulation of agroindustrial complex development. ” Investytsii: dosvid ta praktyka, no. 16, 2011, pp. 131-136.
5. Maistro, S. “Essence and directions of state regulation of agrarian market in foreign countries.” National Academy for Public Administration under the President of Ukraine, academy.gov.ua/ej/ej3/txts/GALUZEVE/06-MAYSTRO.pdf. Accessed 20 Apr. 2018.
6. Kirdan, O. S. “Development of agrarian clusters as one of the ways of implementing of state policy in agro-industrial production.” Economy of agroindustrial complex, dspace.udpu.org.ua:8080/jspui/bitstream/6789/6975/1/Kirdan_Ternopil.pdf . Accessed 25 Apr. 2018.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).