ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ КРИЗИ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.14.43-49Ключові слова:
криза, банкрутство, реструктуризація, антикризове управлінняАнотація
Структурні перетворення в економіці України супроводжуються змінами механізмів співпраці суб’єктів господарювання всіх форм власності як між собою, так і державою. Одним із напрямів регулювання відносин є формування системи антикризового управління, що встановлює якісно нові напрями узгодження цілей та інтересів організаційно-правових структур, які досі не можуть пристосуватися до жорстких умов зовнішнього середовища.
Стаття спрямована на удосконалення теоретико-методологічних засад формування антикризових управлінських рішень та розробка науково-практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності господарювання підприємств в умовах кризи.
Недостатня вирішеність завдань стосовно визначення та запровадження антикризових перетворень на підприємствах з метою їхньої реструктуризації з позицій відновлення та збереження капіталотворчої функції, зумовила вибір теми дослідження. Нами було поставлено задачу, яка полягає у визначені комплексу реструктуризаційних заходів, які забезпечують стабілізацію діяльності підприємства на основі узагальнення теоретичних засад управління підприємствами в умовах кризи. Проведений аналіз поняття «криза» та «банкрутство» підприємств. Запропоноване авторське визначення поняття «реструктуризація».
Посилання
2. Granautov, V.M. Economic risk: essence, measurement methods, ways of reduction: study. way, Business and Service, 1999.
3. Fundamentals of functional management: study. way, ed. G..N. Kozlova, OKFA, 2005.
4. “Federal Standard of Evaluation № 2 “Purpose of Evaluation and Types of Value.” smao.ru/files/dok_novosti/2013/perevod_mco.pdf. Accessed 12 Apr. 2018.
5. Shapkin A.С., and V.A. Shapkin. Risk Theory and Modeling of Risk Situations: Study. way, 2nd ed., Publishing and Trade Corporation "Dashkov and K", 2007.
6. Beltyukov, E.A., and N.A. Nekrasov. Selection of the strategy of enterprise development: learning method, NOPU, 2002.
7. Baldin, K.V., Bystrov, O.F., and A.V. Rukosuyev. Anticrisis control: macro and micro level: study. way, Dashkov and K, 2005.
8. Vikhanskyi, O.S. Strategic management: textbook, 2nd ed., Economics, 2004.
9. Gohan, Patrick A. Mergers, Acquisitions and Restructuring of Companies, 2nd ed, Alpina Business Busks, 2006.
10. Zharkovskaia, E.P., and B. E. Brodsky. Anticrisis Management, Omega-L, 2004. 11. "On Restoration of the Debtor's Solvency or Recognition as a Bankrupt. The Law of Ukraine." The Verkhovna Rada of Ukraine, zakon5.rada.gov.ua/laws/show/en/2343-12 Accessed 12 Apr. 2018.
12. Kovaliov, A.I. Management of Enterprise Restructuring: Monograph, AVRIO, 2006.
13. Strilchuk, R.M. Management of strategic capabilities of machine-building enterprises: Author's abstract. dissertation, 2016.
14. “Subcontracting.” Wikipedia, ru.wikipedia.org/wiki/%D1%F3%E1%EA%EE%ED%F2%F0%E0%EA%F2%E8%ED%E3. Accessed 12 Apr. 2018.
15. Tereshchenko, O.O. Managing the financial rehabilitation of enterprises: training, 2006.
16. Kovalev, A.I. Management of Enterprise Restructuring: Monograph, AVRIO, 2006.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).