ІНТЕРЕСИ СУБ’ЄКТІВ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА ЇХ УЗГОДЖЕННЯ В ПРОЦЕСІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.14.116-127Ключові слова:
Інтерес, економічні інтереси, приватні інтереси, національні інтереси, суб’єкти суспільних відносин, субординація, координація, конструктивні інтереси, деструктивні інтереси, економічний розвитокАнотація
Стаття присвячена дослідженню сутності та взаємозв’язку інтересів суб’єктів суспільних відносин представлених на відповідній території, серед яких основними є приватні інтереси населення, суб’єктів господарювання та держави, а також національні (суспільні) інтереси країни в цілому.
Першочергово в статті здійснено визначення сутності суспільних інтересів, їх класифікації, визначення носіїв, суб’єктів вираження та представників визначено, що інтереси різних суб’єктів суспільних відносин дуже часто є суперечливими, що вимагає визначення підходів до їх узгодження та координації. В процесі проведення дослідження запропоновано класифікувати приватні інтереси суб’єктів на конструктивні та деструктивні, що систематизувати та узгодити наявні підходи до класифікації різного роду інтересів, гармонізувати їх кореляцію відносно загальних суспільних інтересів народу та визначити роль кожного з них для забезпечення економічного розвитку території.
Визначено, що в умовах ринкової економіки саме конструктивні приватні інтереси є основоположними та визначають напрям розвитку суспільства, а узгодження інтересів повинно відбуватись через їх координацію та прийнятність для всіх учасників суспільних відносин, що дозволить досягти особливого синергетичного ефекту та забезпечити максимізацію добробуту суспільства в цілому.
Посилання
2. Alpidovskaya, Marina. “Economic interests of society: "the unity and struggle of opposites." Economy and management, no. 8 (17), 2007, pp. 32-38.
3. Belyaev, O., Bebelo, A., Dyba M., etc. Economic Policy: Textbook, 2nd Ed, KNEU, 2006.
4. Varich, Olga. “Theoretical and legal aspects of the state and society economic interests’ interaction.” Vernadsky National Library of Ukraine, dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/36833/18-Varich.pdf?sequence=1. Accessed 12 Apr.2018.
5. Bazylevych, Victor. Economic Theory: Political Economy: Textbook, 9th ed., Znania, 2014.
6. Levchuk, Olena, and Viktor Kovalenko. “Current issues of reformation national economic interests of Ukraine in the conditions of globalization.” Economy and society, no.2, 2016, pp. 61-67.
7. Pchelintsev, Roman. Features of the interaction of economic interests of economic entities in the modern economy of Russia. Dissertation, 2003.
8. Sharyi, Volodymyr. “The essence of interests and behavior of territorial communities in the system of local self-government of Ukraine.” Collection of scientific works of the National Academy of Public Administration under the President of Ukraine, no. 2, 2011, pp.166-177, nbuv.gov.ua/UJRN/znpnadu_2011_2_18. Accessed 15 Apr.2018.
9. Shkolenko, Oksana. “Protecting the economic interests of domestic producers the main dimension of sustainable development in the country.” Economics and organization of management, no.3, 2014 pp. 298-302.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).