ПРАКТИКА І ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З ТІНЬОВОЮ ЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.13.53-60Ключові слова:
тіньова економіка, тінізація, тіньові економічні відносини, ринкове господарство, соціально-економічна системаАнотація
Слабкий контроль над органами влади та структурами сприяє розмежуванню економічного простору на офіційний та тіньовий сегменти. Розподіл держави економічного простору на офіційний (соціально-позитивний) та неформальний (соціально-негативний) сегмент базується на якості управління економікою з боку державної влади та контролю: чим вище якість управління, тим нижче нижчий рівень тіньова економіка і навпаки.
Головна мета статті – проаналізувати фактори, що складають тіньову економіку з сучасним станом економічних інтересів України щодо легалізації національної економіки. Одна з найважливіших проблем сучасного часу України відображена в статті – тіньова економіка, яка паралізувала майже весь спектр національної економіки та є головною перешкодою для подальшого розвитку нашої держави. В статті проводиться аналіз тенденцій, особливостей та стану цього негативного явища в економіці України. Особлива увага звертається на провідну роль держави у подоланні цієї проблеми. Пропозиції та методи захисту – це міграція від подальшого тінізації житлової економіки, а також шляхи виходу з кризи.
Посилання
2. Zasanska, O.V. “The theoretical framework to combat shadow economy.” Aktualnі problemi ekonomіki, no.5, 2009, pp. 76–84.
3. Zvierkova, N. “Financial monitoring as a measure of combating the shadow economy in Ukraine.” Pіdpryiemnitstvo, gospodarstvo і pravo, no.2, 2008, pp. 8–10.
4. Zvierkova, N. “Some questions of definition of “shadow economy”, “legalization of the economy” and “combating the shadow economy”.” Pіdpryiemnitstvo, gospodarstvo і pravo, no.1, 2008, pp. 92–96.
5. Zyanko, V.V. “Shadow income and ways to decrease in Ukraine.” Vіsnyk Vіnnitskogo polіtekhnіchnogo іnstitutu, no.1, 2008, pp. 92–93.
6. Lopatіn, O.K. “Macroeconomic model of Ukraine's shadow economy.” Aktualnі problemi ekonomіki, no. 10, 2008, pp. 8–9.
7. Mazur, І. “Financial globalization as one of the main factors of shadow world economy.” Vyshcha shkola, no. 2, 2008, pp. 34–46.
8. Motrіkov, V. “Shadow prices in economic theory.” Ekonomіka Ukraiiny, no. 8, 2007, pp. 46–51.
9. Predborskiy, V. “Tinizatsiynyy potential global relations strategy supranational level and its limitations.” Pіdpryiemnitstvo, gospodarstvo і pravo, no.5, 2007, pp. 46–47.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).