Віківське числення на просторах регулярних узагальнених функцій аналізу білого шуму Леві

Автор(и)

  • М.М. Фрей ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
https://doi.org/10.15330/cmp.10.1.82-104

Ключові слова:

Процес Леві, стохастичне диференціювання, віківський добуток
Опубліковано онлайн: 2018-07-03

Анотація

Багато об'єктів Гауссівського аналізу білого шуму (простори основних і узагальнених функцій, стохастичні інтеграли та похідні, тощо) можна будувати і досліджувати у термінах так званих хаотичних розкладів, що базуються на властивості хаотичного розкладу (ВХР): грубо кажучи, кожну квадратично інтегровну відносно гауссівської міри випадкову величину можна розкласти у ряд стохастичних інтегралів Іто від невипадкових функцій. У аналізі Леві нема ВХР (крім гауссівського та пуассонівського частинних випадків). Тим не менш, існують різні узагальнення цієї властивості. Використовуючи ці узагальнення, можна будувати різні простори основних і узагальнених функцій. І у кожному випадку необхідно уводити природний добуток на просторах узагальнених функцій, та вивчати пов'язані питання. Цей добуток називається віківським добутком, як у гауссівському аналізі.

Конструкція віківського добутку у аналізі Леві залежить, зокрема, від обраного узагальнення ВХР. У цій статті ми маємо справу з литвинівським узагальненням ВХР та з відповідними просторами регулярних узагальнених функцій. Метою статті є увести та вивчити віківський добуток на цих просторах, та розглянути деякі пов'язані питання (віківські версії голоморфних функцій, взаємозв'язок віківського числення з операторами стохастичного диференціювання). Основні результати статті полягають у вивченні властивостей віківського добутку та віківських версій голоморфних функцій. Зокрема, ми довели, що оператор стохастичного диференціювання є диференціюванням (задовольняє правило Лейбніца) відносно віківського множення.

Метрики публікації
Як цитувати
(1)
Фрей, М. Віківське числення на просторах регулярних узагальнених функцій аналізу білого шуму Леві. Carpathian Math. Publ. 2018, 10, 82-104.