Етико-міфічне ядро культури

Автор(и)

  • ВІКТОРІЯ ЛАРІОНОВА

DOI:

https://doi.org/10.15330/jpnu.6.2.99-108

Ключові слова:

міф, міфічна свідомість, міфологія, міфотворчість.

Анотація

У статті досліджено особливості функціонування міфів у культурі. Визначаються основні функції міфу. Доведено, що міф – не лише минуле, а й складник світогляду в будь-яку епоху. У міфології відбиваються також і моральні погляди, і естетичне ставлення людини до дійсності.

Аргументовано, що міфологічна свідомість є найдавнішою формою розуміння й осмислення світу, розуміння природи, суспільства і людини. є найбільш давня система цінностей. Простежено взаємозв’язок міфічної свідомості зі свідомістю історичною.

Міфологія як наукова дисципліна дозволяє уточнювати, поглиблювати і розширювати дослідження з інших галузей знань, передусім гуманітарних.

Обґрунтовано, що міфологія виконує функцію пояснення та легітимації соціальних норм, у ній відбиваються також і моральні погляди, і естетичне ставлення людини до дійсності.

Доведено, що міфотворчість є властивістю людської свідомості взагалі. Міфи – результат первинних, найдавніших форм свідомості пронизують усі епохи, зберігаються тисячоліттями, створюються та підтримуються всіма поколіннями.

##submission.downloads##

##submission.additionalFiles##

Опубліковано

2019-06-20

Як цитувати

[1]
ЛАРІОНОВА, В. 2019. Етико-міфічне ядро культури. Журнал Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 6, 2 (Чер 2019), 99–108. DOI:https://doi.org/10.15330/jpnu.6.2.99-108.

Номер

Розділ

Articles