Оцінка впливу коливань валютного курсу на валютний ринок

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.15330/jpnu.9.3.55-64

Ключові слова:

операції, теорія фрактальної статистики, антиперсистентність, показник Херста

Анотація

У статті аналізується функціонування валютного ринку під впливом коливань валютного курсу. Визначено основні фактори, що визначають курс валюти в існуючих умовах. Усі курсоутворюючі фактори розділено на фундаментальні, що включають основні економічні індикатори; технічні кон’юнктурні; екстраординарні (неочікувані) та неекономічні. Також досліджено формування тенденцій розвитку ринків строкових валютних операцій, зокрема форвардних контрактів, валютних свопів, опціонів та інших фінансових інструментів. Коротко описано тенденції доходу поточного валютного ринку від котирувань найбільш використовуваних валютних пар.
Зроблено висновки, що найбільш прогнозованим і передбачуваним показником на ринку поточних валютних операцій є стандартизовані обмінні ставки, що визначаються на основі валютних котирувань щонайменше 6 комерційних банків. При розрахунках середньої арифметичної ставки найбільші та найменші ставки котирувань не враховуються.
У статті висловлено припущення, що рівень систематичних ризиків, що генеруються на валютних ринках, може бути визначений за допомогою кількісних методів. Майбутні тенденції валютного ринку залежать від вибору вектора монетарної політики, який базується на якісній та кількісній оцінці. Оскільки процеси на валютному ринку мають фрактальну структуру і не можуть бути передбачені за допомогою класичних методів, для цієї мети використовуються положення теорії фрактальної статистики.
Зокрема, на основі існуючих котирувань валютної пари долар США/гривня України проведено розрахунки показника Херста, який відображає рівень антиперсистентності динаміки валютного курсу національної валюти України, а відповідно його здатність змінювати тенденції на протилежні у періоди високої волатильності та при наявності факторів, що її зумовлюють. Волатильність курсу національної валюти і рівень антиперсистентності валютних коливань залежить від заходів у ряду у сфері валютного регулювання та валютної та монетарної політики. При цьому будь-яке втручання з боку держави у процеси курсоутворення обумовлює зміну тенденції. Результати розрахунків можуть бути застосовані для оперативного та стратегічного планування поведінки суб’єктів господарювання на валютних ринках та заходів, спрямованих на протидію негативному впливу змін валютних курсів.

##submission.downloads##

##submission.additionalFiles##

Опубліковано

2022-10-31

Як цитувати

[1]
Солоджук , Т. і Мигович , Т. 2022. Оцінка впливу коливань валютного курсу на валютний ринок. Журнал Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 9, 3 (Жов 2022), 55–64. DOI:https://doi.org/10.15330/jpnu.9.3.55-64.

Номер

Розділ

Економіка