The notion of a big city in works of Charles Baudelaire

in French

  • Анна Сидор Кафедра світової літератури, Львівський національний університет імені Івана Франка
Ключові слова: Бодлер, місто, проза, Париж, фланер

Анотація

Мета У даному дослідженні проведено аналіз прозових та поетичних творів Шарля Бодлера для з’ясування значення та ролі міської тематики у творчості письменника. Розглядається вплив французької столиці ХІХ ст. на розвиток французької літературної традиції.

Дослідницька методика Застосований комплексний огляд предмету дослідження, що дало змогу глибше дослідити поставлену проблему. Опрацьована значна кількість критичних матеріалів та монографій. Використані методи дослідження дали змогу проаналізувати традицію міської тематики у французькій літературі загалом та в творах Бодлера зокрема.

Результати З’ясований внесок, зроблений Бодлером, для створення образу французької столиці в епоху османівських трансформацій міста. Досліджено проблему індивідуума протиставленого сучасним реаліям великого міста.

Наукова новизна Комплексно розглянуто зовнішні та внутрішні фактори зв’язку поета з урбаністичним простором та зроблена спроба зрозуміти, чому місто стало одним з основних джерел творчого натхнення Бодлера.

Практичне значення Дана стаття може в подальшому використовуватись для вивчення міської тематики у французькій літературі ХІХ ст., особливо в Україні, де дана проблема мало досліджена.

Опубліковано
2016-06-01
Номер
Розділ
Літератури Західної Європи і США