ВИКОРИСТАННЯ ІКТ І НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНОГО ТА ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.15330/obrii.52.1.124-128Ключові слова:
професійна підготовка майбутнього педагога, інформаційно-комунікаційні технології, народне декоративно-ужиткове мистецтвоАнотація
У статті висвітлено можливості використання засобів ІКТ та народного декоративно-ужиткового мистецтва у професійній підготовці майбутніх педагогів. Доведено, що використання засобів ІКТ та декоративно-ужиткового мистецтва у процесі підготовки майбутніх педагогів, зокрема, у процесі художньо-трудової діяльності формує позитивні мотиви навчання. Окреслено потребу майбутніх педагогів у знанні історії та мистецьких традицій рідного краю (на етапі вибору об’єкта праці, з’ясування його призначення, способів оздоблення відповідно до регіональних особливостей та ін.), в оволодінні основами художніх технік і технологій (на етапі виготовлення й оздоблення об’єкта праці), у навчанні обґрунтування економічної доцільності виготовленого декоративно-ужиткового виробу тощо.
Узагальнено, що у процесі професійної підготовки студентів найефективніше використання засобів ІКТ та народного декоративно-ужиткового мистецтва, що відбувається під час вивчення художньо-мистецьких і проєктно-технологічних дисциплін через використання аудіовізуальних засобів навчання.
Акцентовано, що процес професійної підготовки майбутніх педагогів повинен бути забезпечений сучасною матеріально-технічною базою, підключенням до мережі Інтернет.