Критично-літературознавчий дискурс творчості Толкіна

Автор(и)

  • Денис Кофлер Кафедра світової літератури і порівняльного літературознавства, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Ключові слова:

критична рецепція, інтерпретація, авторська міфологічна система, вектор дослідження

Анотація

Мета Стаття присвячена аналізу інтерпретації векторів, сформованих у процесі наукового осмислення творчості Джона Р. Р. Толкіна. Метою статті є розглянути основні тенденції критичної рецепції літературної спадщини Толкіна в англо-американському, російському (радянському та пострадянському) та українському літературознавстві.

Дослідницька методика В основі дослідження – системний підхід, спрямований на вивчення літературознавчої рецепції творчості Толкіна у її органічній цілісності, що дозволяє простежити зв’язки між критичними оцінками у різних країнах, а відтак виявити системні закономірності наукової інтерпретації спадщини англійського автора.

Результати Дослідження окреслює базові тенденції літературно-критичної інтерпретації творчості Толкіна в англо-американському, російському та українському літературознавстві. На основі аналізу існуючої критичної толкіністики виявлено наступні вектори наукового осмислення спадщини англійського автора: вивчення толкінівського художнього світу як цілісної авторської міфологічної системи; виявлення витоків її образності; осмислення її з точки зору сприйняття читачем як самостійної художньої реальності, що зберігає зв’язок як з об’єктивною реальністю, так і з літературною та культурною спадщиною людства.

Наукова новизна Полягає у спробі системного аналізу тенденцій, характерних для англо-американської, російської та української критичної рецепції спадщини Толкіна, в їхньому розвитку та співвідношенні.

Практичне значення Стаття може бути використана для подальшого вивчення динаміки та наповнення критичної рецепції доробку Толкіна

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-06-01

Номер

Розділ

Літератури Західної Європи і США